logo
A powerful architecture & Construction theme. Construct your website in the perfect Ratio.
Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula

Warning: A non-numeric value encountered in /home/ciplys/domains/kremavimo-paslaugos.lt/public_html/wp-content/themes/ratio/framework/modules/title/title-functions.php on line 479
 

Pagrindiniai teisės aktai

KREMAVIMAS LIETUVOS RESPUBLIKOJE VYKDOMAS LAIKANTIS 2007 M. GRUODŽIO 20 D. PRIIMTO LR ŽMONIŲ PALAIKŲ LAIDOJIMO ĮSTATYMO

Laidojantis asmuo kremavimo įmonėje užpildo nustatytos formos prašymą. Kartu su prašymu kremuoti mirusiojo palaikus laidojantis asmuo kremavimo įmonei privalo pateikti šiuos dokumentus:

-asmens, kurio palaikai kremuojami, mirties liudijimą;
-laidojančio asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą, asmens tapatybės kortelę) arba leidimą nuolat ar laikinai gyventi Lietuvoje;

Sutikimą kremuoti savo palaikus (arba ne) turi teisę pareikšti kiekvienas pilnametis asmuo savo testamente arba kitame, jam prilygintame dokumente. Pareiškiant valią dėl savo palaikų kremavimo testamente (ar kitame, jam prilygintame dokumente), taip pat gali būti nurodomas asmuo, kuris įsipareigoja įgyvendinti pareikštą valią. Jei sutikimas dėl palaikų kremavimo pareikštas testamente, tačiau jame nenurodytas laidojantis asmuo, tuomet mirusiojo valią vykdo testamentą vykdantis asmuo (jei testamentas paskelbiamas iki mirusiojo laidotuvių). Jei sutikimas dėl palaikų kremavimo pareikštas kitame, testamentui prilygintame dokumente, tačiau laidojantis asmuo nėra nurodytas,
mirusiojo valią vykdo šie pilnamečiai asmenys:

sutuoktinis;
jei jo nėra – vaikai (įvaikiai);
jei jų nėra – tėvai (įtėviai);
jei jų nėra – broliai ir seserys (įbroliai, įseserės);
jei jų nėra – seneliai ar vaikaičiai;
jei jų nėra – kiti giminaičiai.

Asmuo pareikštą valią dėl savo palaikų kremavimo gali pakeisti, pakeisdamas testamentą arba kitą valios pareiškimo dokumentą.

Vėliausiai pareikšta valia dėl kremavimo panaikina pirmiau pareikštą valią.

ATSISAKOMA KREMUOTI:

Kai asmuo yra pareiškęs nesutikimą dėl savo palaikų kremavimo.

Kai žmogaus palaikai neatpažinti, arba kai žinoma ar įtariama, kad mirties priežastis yra nusikalstama veika, ir dėl to vyksta ikiteisminis tyrimas.

KREMUOTI PRIVALOMA:

Jei mirusysis sirgo pavojinga arba ypač pavojinga užkrečiamąja liga, įrašyta į Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintą sąrašą, arba buvo šios ligos sukėlėjų nešiotojas. Tokiu atveju palaikų kremavimas vykdomas neatsižvelgiant
į mirusiojo nesutikimą dėl kremavimo ar jo artimųjų giminaičių sprendimą.

Kreipiantis dėl privalomojo palaikų kremavimo, kremavimo įmonei yra pateikiami šie dokumentai:

Vyriausybės įgaliotos institucijos išduotas dokumentas dėl privalomo kremavimo; asmens, kurio palaikus prašoma kremuoti, mirties liudijimas.

Privalomasis kremavimas negalioja, kai žinoma ar įtariama, kad asmens mirties priežastis yra nusikalstama veika, ir dėl to vyksta ikiteisminis tyrimas.

Privalomojo kremavimo atveju kremavimo išlaidas įstatymų nustatyta tvarka apmoka savivaldybė, kurioje nuolat gyveno žmogus iki mirties.

Jei mirusysis neturėjo nuolatinės gyvenamosios vietos, laidojimo išlaidas įstatymų nustatyta tvarka apmoka savivaldybė, kurios teritorijoje buvo nustatytas asmens mirties faktas.